Ostródzkie Centrum Usług Asystenckich

indeks

Od pierwszego kwietnia 2019 roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie realizuje projekt pn. „Ostródzkie Centrum Usług Asystenckich” współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem projektu jest zwiększanie poziomu samodzielności i niezależności osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu Trenera Osobistego Osoby z Niepełnosprawnością.

Projektem objętych jest osiem osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, które maja trudności w samodzielnym funkcjonowaniu w niektórych obszarach życia oraz straciły bądź tracą oparcie w rodzinie z powodów naturalnych (np. śmierć rodziców).  Zakres  wsparcia wynika z potrzeb danej osoby, jest uzależniony od poziomu samodzielności w poszczególnych obszarach indywidualnego funkcjonowania. Wsparcie jest udzielane  w oparciu o Indywidualny Plan Działania stworzony dla Beneficjenta na podstawie wyników Kwestionariusza Samodzielności i Niezależności.

W związku ze zindywidualizowaniem i kompatybilnością obszaru wsparcia  z potrzebami Beneficjenta, usługi Trenera Osobistego przynoszą lepszą skuteczność działań zmierzających do samodzielności niż opieka zinstytucjonalizowana, która jednocześnie zmusza osoby z niepełnosprawnością do opuszczenia znanego i przyjaznego  im środowiska.

Usługi Trenera Osobistego są rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, mniej stresującym dla osoby z niepełnosprawnością i bardziej efektywnym, szczególnie w przypadku osób z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, czy też zaburzeniami ze spectrum autyzmu. Projekt realizowany będzie do marca 2020.

Koordynator projektu: Sylwia Ciszewska

 


PSONI Koło w Ostródzie

ul. Grunwaldzka 19A
14-100 Ostróda
+48 89 646 49 29

KRS 0000007981
NIP 741 14 86 410

PKO BP SA 46 1020 3613 0000 6702 0002 5775

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem