Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu ( DBI). „Razem dla lepszego internetu!” to hasło tegorocznej edycji. Działania mają na celu zaprosić do wspólnego działania, aby internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży. Uczniowie NSPdP uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych na terenie szkoły. Wspólnie odpowiedzieli na najważniejsze pytania i zagadnienia związane
z zagrożeniami w sieci. W ramach praktycznych działań wspólnie z uczniami OREW stworzyliśmy Sieć pt. : „ Masz wiadomość”, na której zamieściliśmy emotikony i pozytywne wiadomości do siebie nawzajem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury informacyjne.

Zajęcia biblioteczne

Dnia 20 listopada 2020 roku przeprowadzona została lekcja biblioteczna związana z Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy bibliotekarza i zasobów naszej biblioteki. Poznali regulamin i zasady obowiązujące w bibliotece.

Mikołajki

Czekaliśmy na tą chwilę przez cały rok. Wreszcie dnia 6 grudnia  jak co roku usłyszeliśmy dzwonki zwiastujące przybycie Mikołaja. Po głośnym nawoływaniu „Mikołaju chodź do Nas” Święty Mikołaj przybył wraz ze swoimi pomocnikami. Miał dla nas wiele niespodzianek. Nasi wychowankowie mieli możliwość wzięcia udziału w grach  i zabawach organizowanych przez pomocnice Mikołaja. Była również magiczna, tańcząca mikołajkowa czapka. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zdjęć i oczywiście …słodkich niespodzianek. Święty Mikołaj obiecał nam powrócić za rok! A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

    

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to pamiętna data dla każdego Polaka – Patrioty. Tego dnia obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległosci. Tego dnia Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność…
Każdego roku obchodzimy ten dzień poprzez udział w uroczystościach, akademiach marszach…. Jednak tym razem uczniowie obchodzą to święto nieco inaczej… Została zorganizowana sesja zdjęciowa z udziałem uczniów NSPdP, wspólnie 10.11.2020 roku o godz. 11:11 odśpiewaliśmy Hymn, a dzięki innowacyjnym narzędziom dostępnym na stronie MEN przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Andrzejki 2020

Andrzejki to wieczór wróżb. Przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Tego dnia organizuje się zabawy często połączone z wróżbami.

Uczniowie NSPdP również hucznie obchodzili Andrzejki! Uczniowie poznawali swoją przyszłość poprzez udział w przeróżnych wróżbach oraz zabawach.

 Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne tańce oraz poczęstunek przy stole suto zastawionym smakołykami. 😊

 Dzień Edukacji Narodowej

Co prawda Dzień Edukacji Narodowej już dawno za nami, ale wróćmy do tego na chwileczkę... 🤩
Niestety tego roku obchodziliśmy ten dzień zupełnie inaczej niż zwykle, jednak najważniejsze, że mogliśmy być wszyscy razem☺️
‼️Nasi uczniowie zaskoczyli wszystkich niespodzianką, którą przygotowali‼️
Uczniowie wykonali przepiękne upominki, które wręczyli Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz im Asystentom, a także specjalistom z nimi współpracującymi (psycholog, fizjoterapeuta, logopeda).

Bardzo dziękujemy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej za przekazanie 25 tabletów dla uczniów Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie. Przekazany sprzęt wykorzystujemy na zajęciach z zakresu funkcjonowania osobistego
i społecznego. Nasi uczniowie samodzielnie wyszukują w sieci potrzebnych informacji,
a w wolnych chwilach korzystają z ulubionych stron internetowych. Dzięki tabletom uczniowie mają dostęp do innej formy poznawania sztuki i  wzbogacania wiedzy. Praca na indywidualnym sprzęcie umożliwia uczniom doskonalenie umiejętności poruszania się w świecie technologii komputerowej.

Dziękują: Dyrektor, uczniowie i nauczyciele NSPdP w Ostródzie

Praktyki wspomagane

Od września nasi uczniowie realizują praktyki wspomagane przy wsparciu doradcy zawodowego. Niestety poprzez to, że koronawirus nie odpuszcza praktyki realizowane są wyłącznie na terenie PSONI. Taka forma zajęć przysposabiających do pracy umożliwia młodzieży zdobycie różnorodnych kompetencji, które pozwalają kreować pozytywny obraz samego siebie. Uczniowie bardzo angażują się w każde powierzone im zadanie.

 


PSONI Koło w Ostródzie

ul. Grunwaldzka 19A
14-100 Ostróda
+48 89 646 49 29

KRS 0000007981
NIP 741 14 86 410

PKO BP SA 46 1020 3613 0000 6702 0002 5775

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem