PSONI

Centrum DZWONI

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „DZWONI”

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest prekursorem we wdrażaniu wielu nowatorskich rozwiązań mających na celu pełną realizację praw człowieka oraz integrację społeczno – zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną
w społeczeństwie. 
Jednym z takich rozwiązań jest prowadzenie Centrów Doradztwa Zawodowego i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną DZWONI, których doświadczenia pokazują, że zatrudnienie wspomagane jest jedną z podstawowych form wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności na otwartym rynku pracy. Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami działającymi na polu aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną na terenie Europy Zachodniej, szczególnie Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych KARE (Irlandia) oraz Europejską Unią Zatrudnienia Wspomaganego (European Union of Sapported Employment) PSONI jest pierwszą w Polsce agencją pośrednictwa pracy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, wprowadzającą światowe standardy zatrudnienia wspomaganego i wykorzystującą doświadczenia międzynarodowych ekspertów. Zaadaptowano model zatrudnienia wspomaganego do potrzeb oraz przepisów prawnych obowiązujących na polskim rynku pracy i stworzono własne standardy wspomagania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W Centrach DZWONI zatrudniono wyspecjalizowaną kadrę pracowników, tj. psychologów, doradców zawodowych i trenerów pracy, których zadaniem jest wsparcie osób niepełnosprawnych w wyborze drogi zawodowej, w planowaniu kariery, poszukiwaniu miejsca pracy, aplikowaniu o pracę, a także w szkoleniu stanowiskowym oraz w utrzymaniu pracy.

Od 1 września 2015 r ostródzkie Koło PSONI dołączyło do grona Kół prowadzących Centra DZWONI. Na jego lokalizację wybrano obiekt przy
ul. Kościuszki 2 (budynek przychodni lekarskich) na III piętrze w p. 312 (obok Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności).
Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00. Kontakt: tel. 692 819 525, e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem działalności Centrum DZWONI w Ostródzie jest zwiększenie udziału w życiu społecznym i zawodowym osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wsparcie w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia.

Oferta Centrum obejmuje:

  • trening kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych,
  • indywidualne pośrednictwo pracy,
  • indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczno – doradcze,
  • próbki pracy,
  • indywidualne zajęcia praktyczne w zakładach pracy (praktyki),
  • wsparcie osób, które już znalazły zatrudnienie.

Zapraszamy wszystkich potencjalnych beneficjentów.

Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 


PSONI Koło w Ostródzie

ul. Grunwaldzka 19A
14-100 Ostróda
+48 89 646 49 29

KRS 0000007981
NIP 741 14 86 410

PKO BP SA 46 1020 3613 0000 6702 0002 5775

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem